Woda to Ty, woda to My

wzmacniająca odporność witamina c

Problem z piciem wody wśród naszego społeczeństwa jest dosyć zabawny. Wszyscy chyba zdają sobie sprawę, że powinno się pić dużo wody, ale jednak większość osób lekceważy ten temat w swoim codziennym życiu z myślą, „że jakoś to będzie”. Wiadomo, sportowcy i ludzie bardziej świadomi własnego organizmu sięgają po butelkę z wodą częściej niż przeciętny Kowalski, ale czemu…? Kowalski też powinien.

Osobiście dla mnie samo stwierdzenie, że mój organizm składa się w 70% z wody, wystarczyło by mnie przekonać, że powinienem mieć butelkę wody zawsze przy sobie. Was też powinno, ale jeśli nie, to zerknijcie na parę ciekawostek z naszej infografiki.

W skrócie, człowiek, który dostarczy odpowiednią ilość wody do swojego organizmu, jest po prostu lepszym człowiekiem, oczywiście przynajmniej fizycznie.

Hmm, ale to dostarczanie wody do organizmu może nie być takie łatwe. Osobiście od dawna wiedziałem, że muszę pić dużo wody, więc jakiś czas temu ustaliłem sobie, że poza piciem wody na treningach będę pił jeszcze koło 3 litrów wody w pracy oraz w domu, wydawało mi się, że wszystko jest okej, do momentu gdy wybrałem się na analizę składu ciała, gdzie przy piciu średnio 4 lub 5 litrów wody dziennie z badania wyszedł bardzo niski poziom wody w organizmie.

Okazało się, że piłem odpowiednią ilość wody, jednak nie do końca systematycznie. Zdarzało się wypić pół butelki „na raz” by tylko osiągnąć swój cel liczony w litrach.

Jak pić, w takim razie?

Od momentu badania, poza treningami pije średnio szklankę wody (200ml) co 45 minut lub w przypadku gdy chce mi się pić.
Czuję się lepiej, organizm też mi lepiej pracuje.
Pamiętajcie, że organizm wasz to maszyna, bierze co chce i co potrzebuje, systematycznie dostarczana woda pozwoli mu ją wykorzystywać w stu procentach oraz sprawi, że nie będzie jej magazynował w takim stopniu, co odbije się pozytywnie na waszej sylwetce.

Ile pić?

Ilość wody jaką powinniście dostarczyć zależy od waszego trybu życia, ale moim zdaniem każdy powyżej 20 roku życia powinien:
– mężczyźni żyjący aktywniej niż przeciętny Kowalski – koło 3 litrów dziennie + minimum litr na każdym treningu między ćwiczeniami
– mężczyźni z bardziej statycznym trybem życia – minimum dwa litry dziennie, ale więcej nie zaszkodzi
– kobiety aktywniejsze – minimum od dwóch litrów, koło 2,5 litra średnio + oczywiście buteleczka na każdym treningu
– kobiety bardziej statyczne – te 1,5 litra do 2 litrów jako minimum

Pamiętajcie, że każdy z nas średnio przyjmuje 1-1,5 litra wody w pokarmie jaki spożywamy, ale to jest jako dodatek!

Jaką wodę pić?

Nie podam konkretnych przykładów, też nie będę nikogo reklamował, jednak moim zdaniem najbardziej przyjemna do częstego picia jest woda mineralna niegazowana.
Warto zainwestować parę groszy i kupić tę bogatszą w minerały, a po jakimś czasie już nawet będzie istotny dla was smak danej wody, zobaczycie.

Mam nadzieję, że każdy z was znajdzie przynajmniej jeden powód dla którego warto pić więcej wody i zacznie to robić.
Będziecie lepsi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania.

Edyta Gulkiewicz
Barocco Sp. z o.o.
mgr farm. Anna Kobylinska
ul. Saska 100 lok 4
03-914 Warszawa

Dział sprzedaży tel. 570 70 20 70 - wyłączny dystrybutor produktów MAG.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności oraz Regulaminem sklepu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.